Hakkımızda

Can Turan

Can Turan Kimdir?

1966 doğumlu olan Doktor Can Turan orta ve lise öğrenimini T.E.D. Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1996 yılında Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği’nde asistanlığa başlayarak 2000 yılında uzman doktor oldu. Yurdun çeşitli bölgelerinde görev yaptıktan sonra 2008 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalında yaklaşık iki yıl yardımcı doçent olarak çalışmıştır. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde uzman doktor olarak çalışmalarına devam etmiştir. 

Gazı Üniversitesi’nde akupunktur eğitimini tamamlayarak alternatif tıp alanına giriş yapmıştır. Sırasıyla ozon tedavisi, kupa (hacamat), hipnoterapi, fonksiyonel tıp alanlarında uzmanlaşmıştır. Ayrıca Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde üç yıl süren bütüncül psikoterapi eğitimini tamamlamıştır. 

2017 yılında Türkiye’ye gelen Dr. Raphael Nogier’den auriküloterapi (Fransız Kulak Akupunkturu) ve aurikülo tıbbı, 2018 yılında Dr. Michel Marignan’dan postüroloji ve auriküloterapi eğitimi almıştır. 2019 yılında yaklaşık on yıldır hizmet verdiği Hacettepe Üniversitesi Beytepe Hastanesinden emekliye ayrılarak halen kendi muayenehanesinde çalışmaktadır. Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği ve Auriküloterapi ve Aurikülo Tıbbı, Fransız Kulak Akupunkturu Derneği (AURİDER) üyesidir.

Başa dön tuşu
Doktora Sorun
1
Doktora Sorun
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?
0312 285 30 00